“Kaşınızda Yalnız Kadın” da;  Bir kadın evde tek başınadır ve her şey yolundaymış gibi gözükür. Ev işlerini yapar, müzik dinler, eğlenir. Fakat tüm bunlar olurken evin içinde ve dışında sürüp giden ataerkil sistemin kurbanı haline gelmiştir. Bu sistem onun potansiyelini ortaya koymasının önüne her gün başka bir engel çıkarırken, hayatını sürdürebilmek için bu dünyanın kendine biçtiği role ayak uydurmak zorunda kalır. Aşk, hayat ve sevgi dolu olan bu kadın, evin içinde sıkışıp kaldığı dünyasını zaman zaman kendine özgü bir mizahla anlatırken, kimi zaman da her gün ayağına dolanan bu sistemin gerçeklerinin ne kadar sert olduğunu gözler önüne serer.

Çevirisi Füsun Demirel’e ait olan oyunun yönetmen koltuğunda Tuğrul Tülek yer alıyor. Oyunun ışık tasarımını Kemal Yiğitcan, koreografisini ise Gizem Erdem üstleniyor. Dekor tasarımını Cihan Aşar’ın yaptığı oyunun, yardımcı yönetmenliğini Tanıl Yöntem, reji asistanlığını ise Derin Bülbül yapıyor. Afiş fotoğraflarını Mehmet Turgut, konsept fotoğraflarını ise Tolga Bayraklı’nın çektiği oyunun afiş tasarımı Cem Kılıç tarafından tasarlanmıştır. Müzik tasarımını Çağatay Kehribar’ın yaptığı oyunun performansı ise Şenay Gürler’e ait.

“Karşınızda Yalnız Kadın”oyunu Kasım ve Aralık ayı oyun tarih ve saatleri

21 Kasım Salı Baba Sahne saat 20:30

28 Kasım Salı Dada Salon saat 20:30

7 Aralık Perşembe Baba Sahne saat 20:30

20 Aralık Çarşamba Fişekhane saat 20:30

Müslüm Gürses arşivi heyecan yarattı Müslüm Gürses arşivi heyecan yarattı

“Karşınızda Yalnız Kadın” oyunu ile ilgili güncel takvim ve bilgilere www.tiyatrolar.com.tr adresinden ya da www.instagram.com/karsinizdayalnizkadin ulaşabilirsiniz.

Editör: Cenker Tezel