Samsung Galaxy ana sponsorluğunda GQ Türkiye Men Of The Year 2023 ödül töreni önceki akşam The Ritz-Carlton, Istanbul’da gerçekleştirildi. İnsan ve yapay zeka, geçmiş ve gelecek arasında değişmekte olan dünyada kapı eşiğinde kalanları gizemli yönleriyle odağına alan gecede 14 farklı kategoride ödüller sahipleriyle buluştu. GQ Türkiye Men of the Year 2023 için çekilen ve ilk kez ödül gecesinde yayınlanan film büyük heyecan uyandırdı.Selahattin, Lara Paşalı

Şükrü Özyıldız’ın sunuculuğunu yaptığı; GQ editörleri, yazarları, danışmanları ve okurları tarafından belirlenen müzik, spor, moda, sahne & gösteri, gastronomi, iş dünyası ve sanat dallarında üretimleri ve duruşlarıyla yaşama özgünlük katan isimler ödüllendirildi. Ece Sükan’ın kırmızı halı röportajlarını gerçekleştirdiği törende cemiyet, iş, sanat, spor, kültür ve sanat hayatından önemli isimler bir araya geldi.Yasemin Allen

GQ Türkiye Men Of The Year 2023’te ‘Yılın Oyuncusu’ rol aldığı yapımlardaki başarılı performansıyla beğeni toplayan Selahattin Paşalı oldu. Paşalı’ya ödülünü İpek Bilgin verdi. 

‘Yılın Göz Alıcı Başarı Ödül’ünün kazananı Şener Şen ve Zengin Mutfağı’na ödülünü GQ Türkiye Yayın Direktörü Özgür Atanur takdim etti. GQ Türkiye Yayın Direktörü Özgür Atanur gecede yaptığı konuşmada “Dünya ve insanlık bir eşikte. Sanatta, teknolojide hayatın pek çok alanında değişim içerisindeyiz ve bir eşiği atlamaya çalışıyoruz. Biz de GQ ailesi olarak bundan yola çıkarak 14 farklı dalda sihirli anahtarlarıyla kapıları ağırlamış isimleri ödülleriyle buluşturuyoruz. Bugünün en önemli ödüllerinden biri de 5 yıldır kapalı gişe oynayarak seyircisi tarafından ayakta alkışlanan ve ‘Yılın Göz Alıcı Başarı Ödül’ünün kazananı Şener Şen ve Zengin Mutfağı. Bu ödülü 5.yaş gününde Zengin Mutfağı’na sunmaktan gurur duyuyorum” diye yorum yaparken Şener Şen ise, “Bu yaşıma kadar öğrendiğim tek şey kötülerin ve güçlülerin her anlamda yaşama hakim olduğu bir dünyada yaşıyor olduğumuz. İyinin, doğrunun, güzelin hakim olacağı bir dünyayı ancak sanata ağırlık vererek yaşayabiliriz” sözleriyle büyük alkış aldı. Özge Özacar

MOTY sahnesinde ’10. Yıl Özel Ödülü’ Burak Özçivit’e sunuldu. Ödülü takdim eden Turkuvaz Dergi Grubu Genel Müdürü ve Turkuvaz Medya İcra Kurulu Üyesi Yasemin Gebeş oldu. Yasemin Gebeş, “Bu akşam yeni kapılar açmaya cesaret göstermiş, yenilikçi vizyon sahibi kişilere teşekkür ediyor ve onları ödüllendiriyoruz. Ödül alanlar kadar ödül verenler de çok kıymetlilerimiz. Onlara da sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz” dedi.

‘Samsung Yılın Yükselen Kadın Oyuncusu’ ödülü Şifanur Gül’e Yasemin Kaya Allen tarafından sunulurken ‘Samsung Yılın Yükselen Erkek Oyuncu’su Bilal Yiğit Koçak’a ise ödülünü Samsung Electronics Türkiye Mobil İş Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Murat Azdemir verdi. Merve Abedan ise ‘Samsung Moda Tasarım Ödülü’nü Raisa& Vanessa tarafından aldı.Nesrin Cevadzade

‘Yılın Sporcusu’ seçilen Mauro Icardi’ye ödülünü takdim eden Wanda Nara ise sahnede partnerinin mutluluğunu paylaştı. 

Yıl boyunca gastronomi ödülleriyle başarısını taçlandıran Can Aras ise ‘Yılın Şefi’ kategorisindeki ödülünü Peugeot Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu’ndan aldı. 

KIBRIS’TA GÜLŞEN RÜZGARI KIBRIS’TA GÜLŞEN RÜZGARI

Hafsanur Sancaktutan’ın zarif sunumuyla ‘Yılın Farkındalık Yaratan İş İnsanı Ödülü’nü İlkem Şahin alırken tarzıyla ilham kaynağı olan ‘Yılın Stil Sahibi’ Taro Emir Tekin’e ödülünü Hemington Kreatif Direktörü Sascha Klumpp tarafından sunuldu. 

Türkiye’nin gurur kaynağı Kadın Voleybol A Takımına ise ‘Yılın İlham Veren Kadınları Ödülü’nü müziğin usta ismi Kenan Doğulu takdim etti. 

GQ Türkiye Men Of The Year’ın özgün kategorileri arasında yer alan ‘Yılın Hype'ı ödülünün sahibi KÖFN aldı. Ödülünü ise son dönem müziğin kadın yıldızı Zeynep Bastık takdim etti. 

Pek çok projede birlikte çalıştığı meslektaşı Ata Demirer’e ‘Yılın Komedi İnsanı’ ödülünü ise hikaye anlatıcılığında akıllara ilk gelen isimlerden biri arasında yer alan Gülse Birsel sundu. Demirer, “Şener Şen gibi bir usta buradayken konuşmak pek doğru gelmiyor. Hayatta en sıkıştığım anlarda Şener abiyi düşünmüşümdür. Onun filmlerini, disiplinini… Ben de insanlara umut olan, ilham veren filmler yazıp oynadığım zaman çok mutlu oluyorum” dedi.

Müzisyen, yazar ve her jenerasyonun yıldızı ve ‘Yılın Zamansızlık Ödülü’ne layık görülen Teoman’a ödülünü Ece Sükan takdim etti. 

Gecede ‘Yılın Oyuncusu’ Selahattin Paşalı oldu. Yetenekli oyuncuya ödülünü İpek Bilgin’den aldı. Derginin 11, ödül gecesinin ise 10. Yılını kutladığı gecede ’Zamansızlık’, ‘Göz Alıcı Başarı’, ‘10. Yıl Özel Ödülü’ ve ‘Yılın İlham İlham Veren Kadınları’ özel kategorilerinde de ödüller sahiplerini buldu. Törenden, eşsiz gastronomi algısıyla dünyaya yayılan efsanevi restoran Nobu Istanbul’da gerçekleşen after party'ye kadar gecenin tüm detayları, GQ Türkiye dijital platformları ve NTV TV’den canlı olarak yayınlandı. GQ Türkiye Men Of The Year bu sene Samsung Galaxy ana sponsorluğunda gerçekleştirildi. Gecenin diğer destekçileri ise Hemington, Peugeot, Brothers ve Organics oldu. Ödül törenine mekan sponsoru olarak The Ritz-Carlton, Istanbul ev sahipliği yaptı.

Gecenin Kırmızı halı görüntülerini ve ünlü isimlerin açıklamalarını buradan izleyebilirsiniz !

Editör: Cenker Tezel