Bu özel etkinlikteki konuklar arasında, Bulgari’nin Türkiye marka elçisi Serenay Sarıkaya, Omnia parfümünün yeni elçisi olan ve son Venedik Uluslararası Film Festivali'nde en iyi kadın oyuncu ödülünü kazanan Cailee Spaney, Olympia of Greece, Anna Cleveland, Francesca Michielin, Matilde Gioli, Vittoria Puccini, Cristiana Capotondi ve Miriam Leone gibi marka elçileri yer aldı.

Yıl boyunca Şanghay, Seul, Dubai ve Tokyo gibi özel olarak seçilmiş şehirlerde sunulan Serpenti Factory sanatsal girişiminin bir parçası olan serginin Avrupa'daki tek durağı Milano olacak. Dazio di Levante'de yer alacak sergi, mücevher evinin yüksek mücevher yaratımlarıyla birlikte olağanüstü miras mücevherlerine ve saatlerine de yer veriyor. Serpenti sembolünün çok yönlü doğasının bir yansıması olan sergi, İtalyan ve uluslararası altı sanatçının “Serpenti” yorumlarını içeriyor. Bu özel sanatçı topluluğunda Quayola, Sougwen Chung, Daniel Rozin, Cate M, Fabrizio “Bixio” Braghieri ve Filippo Salerni yer alıyor.

Sanatçılar Fabrizio “Bixio” Braghieri ve Filippo Salerni’nin Milano kökenli olması, Bulgari'nin moda, kültür ve sanat duruşu adına İtalyan ve uluslararası sahnede bir referans noktası olan Milano ile bağlantısına gönderme yapıyor.  Serpenti 75: Sonsuz Hikayelerin 75 Yılı sergisi, 11 Ekim'den 19 Kasım'a kadar devam edecek.

Editör: Cenker Tezel