Yönetmenliğini Mehmet Binay ve Caner Alper'in üstlendiği, senaryosunu Merve Göntem'in kaleme aldığı, Farah Zeynep Abdullah, Hande Ataizi, Boran Kuzum, Osman Sonant, Helin Kandemir, Nezaket Erden, Lorin Merhart'ın rol aldığı Timur Savcı ve Cemal Okan'ın yapımcılığını yaptığı  TAFF Pictures imzalı Bihter filmine ait karaler  ilk ekez paylaşıldı. İddialı filmin oyuncuları kadar kostümleri ile de iddialı olduğu paylaşılan resimlerle ortaya çıktı. 

Filmde öne çıkan oyuncular ve karakterleri 

Bihter (Farah Zeynep Abdullah) 

Genç ve güzel Bihter, Firdevs Hanım’ın küçük kızıdır. Annesinin yapmış olduğu hataları omuzlarında büyük bir yük olarak taşıyan Bihter’in hayatı, imalı bakışlar ve dedikoduların zehriyle gölgelenmiştir. Annesinin yarattığı karanlıktan çıkmak için beklediği fırsat, zengin ve saygıdeğer Adnan Bey’in evlilik teklifiyle ayağına gelir. Hayatı boyunca en büyük korkusu annesine dönüşme ihtimali olan Bihter, güç ve para sahibi arzulanan bir kadın olmanın ne demek olduğunu keşfettikçe korkularıyla yüzleşmek zorunda kalır.

Behlül (Boran Kuzum) 

Yakışıklı ve çapkın Behlül, amcası Adnan Bey’in himayesi altında büyümektedir. Siyaset okumuş olmasına rağmen, amcasının ona sunduğu rahat ve refah dolu hayatından oldukça mutlu olan Behlül’ün politikaya atılmak gibi bir gayesi bulunmamaktadır. Ailenin yaramaz delikanlısı olarak görülen Behlül’ün Beyoğlu maceraları ve dillere destan çapkınlıkları meşhurdur. Çapkın ve çocuksu kişiliğinin yanı sıra ailesine çok düşkün olan Behlül, onlara karşı minnet duygusu hissetmektedir.

Adnan Bey (Osman Sonant) 

Varlıklı bir İstanbul beyefendisi olan Adnan Bey, şehrin en üst tabakasına mensuptur. İki çocuk babası olan Adnan Bey, eşi vefat ettikten sonra tüm hayatını onlara adamıştır. Bir gün kendinden yaşça küçük olan Firdevs Hanım’ın kızı Bihter’e aşık olunca, hayatını daha fazla yalnız devam ettirmeme kararı alır.

Firdevs (Hande Ataizi) 

Hayatı boyunca yaşlanmayı ve anne olmayı hiçbir zaman kabul edememiş olan Firdevs Hanım’ın hayattaki en önemli amacı gösterişli hayatını devam ettirmeye çalışmaktır. Yaşadığı hayattan çok daha iyisini hak ettiğine inanan Firdevs Hanım’ın kocasını aldatıp ölümüne sebep olması, dahil olmak istediği sosyetenin ağzından düşmemektedir. Adnan Bey ile evlenmeyi kendi için bir fırsat olarak görse de Adnan Bey’in Bihter ile evlenmek istemesini kabullenmek zorunda kalır. Kızı Bihter’de kendisini gören Firdevs, herkesten önce olacakları sezip dönülmez hataları önlemeye çalışır.

Nihal (Helin Kandemir)

Annesinin vefatından sonra babası Adnan Bey’e oldukça düşkünleşmiş olan Nihal’in en büyük korkusu yalnızlıktır. Nihal, babasının Bihter ile evlenme kararına saygı göstermeye çalışsa da annesinin hatırasının ve kendisinin unutulma ihtimali onu çok üzmektedir. Annesinin yokluğunun yarattığı hisle mücadele etmeye çalışan Nihal, bir de çocukluktan genç kızlığa geçerken yetişkin hayatının getirdiği karmaşık duygularla mücadele eder.

Peyker (Nezaket Erden)

Firdevs Hanım’ın büyük kızı olan Peyker, mesafeli tavrıyla kardeşi Bihter’den ayrılmaktadır. Annesinin onaylamadığı Nihat ile evlenir ve bir çocuk sahibi olur.

Matmazel de Courton (Ebru Özkan)

Nihal ve Bülent’in mürebbiyesi olan Matmazel, Adnan Bey’in eşinin vefatının ardından hayatını adadığı çocuklara annelik yapma görevini üstlenmiştir. Adnan Bey’in Bihter ile evlenmesinin, yalıdaki herkesin hayatını değiştireceğini farkındadır.

Nihat (Mert Can Tekin)

Serafina Kemer Country'de Serafina Kemer Country'de

Firdevs Hanım’ın hiçbir zaman aileye denk görmediği için onaylamadığı Nihat, Peyker’in eşidir. Onaylanma arzusuyla her zaman kendini ispatlamaya çalışmaktadır. Bihter’in yardımıyla Adnan Bey’in yanında çalışmaya başlayan Nihat, hayatının fırsatını yakalar.

Beşir (Lorin Merhart)

Nihal ile beraber büyüyen Beşir, yalıda hizmetli olarak çalışmaktadır. Nihal’e duyduğu karşılıksız aşk, hastalığını daha da tetikleyip onu yataklara düşürecektir.
 

Editör: Cenker Tezel