Sosyal medyada büyük ilgi gören röportaj; Türkçe, İngilizce, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Arapça, Rusça, Çince dil seçenekleriyle yayınlanarak Türkiye’de bir ilke imza attı.

“BAMBAŞKA BİRİ” MİPCOM 2023 FUARINDA TANITILDI

Yapımını, dünyanın pek çok ülkesinde yayınlanan Türk dizilerinin yapımcısı TİMS&B Productions’ın, yapımcılığını Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın, yurtdışı satış temsilciliğini Global Agency’nin, yönetmenliğini ise Neslihan Yeşilyurt’un üstlendiği FOX’un sevilen dizisi “Bambaşka Biri” dünya medyasında yoğun ilgi gördü.Her Yıl Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen içerik ve televizyon sektörünün buluştuğu Mipcom Fuarı geçtiğimiz hafta gerçekleşti. Dizinin başrol oyuncuları Hande Erçel ve Burak Deniz ile birlikte dizinin yapımcıları Timur Savcı ve Burak Sağyaşar ve dizinin yönetmeni Neslihan Yeşilyurt’un  katılımıyla Amerika’dan Avrupa’ya, Asya’dan Latin Amerika’ya kadar birçok bölgeden medya mensubu ile basın toplantısı dizinin yurtdışı satış temsilcisi Global Agency’nin ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Bu toplantıya katılanların arasında Variety, C21, Worldscreen, ToDoTv News, Produ, Prensario, Senal, Videoage, Cee Tv, Cveintiuno, Dizilah, ContentAsia, Viral Media, Formatbiz  gibi mecralardan pek çok önemli basın mensubu vardı.  Basın toplantısının moderatörlüğünü ise dizinin yurtdışı satış temsilcisi Global Agency’nin kurucusu İzzet Pinto gerçekleştirdi.

Geçmişte de birlikte rol alan Hande Erçel ve Burak Deniz; düzenlenen basın toplantısında şöyle konuştu:

Hande Erçel: Biz zaten 7 yıldır yine beraber bir iş yapalım diye çok konuştuk. Sadece doğru projeyi çok bekledik. O da bize Burak Bey ile Timur Bey’den geldi. Zaten o kadar istiyorduk ki, böyle bir projeyi okuduktan sonra hiç düşünmedik açıkçası. Benim için Burak ile tekrar bir araya gelmek çok güzel, umarım onun için de öyledir.

 Burak Deniz: Hande çok güzel açıkladı… Çünkü çok güzel anılarla ayrıldık eski işimizden, çok güzel sürdürdük arkadaşlığımızı. Onun da buraya yansıdığını düşünüyorum, hissediyorum. Bunu gerçekten çok istiyorduk ve doğru projeyi bekliyorduk... Bambaşka Biri en doğru proje oldu diyebilirim.

Dizinin yapımcıları Timur Savcı ve Burak Sağyaşar da şu yorumlarda bulundu:

Timur Savcı: …“Bambaşka Biri” hikayesi evrensel bir hikaye. Asıl gurur duyduğumuz şey şu: özgün bir hikaye. Tamamen bize ait, herhangi bir format değil. Ve insanlar bunun içinde yenilikçi tarafını da görecekler, ama bu hikayenin içerisindeki bütün dünyada izleyen insanlar kendine ait kendinden bir şeyler bulacak diye düşünüyorum. O yüzden uluslararası yolculuğunun iyi olacağını düşünüyorum.

 Burak Sağyaşar:  Timur Bey’in de bahsettiği gibi özgün bir hikaye olması ve kesinlikle çok cesur, çekici ve çarpıcı bir hikaye olması çok ilgimizi çekti. Bu sebeple özellikle yazarımızın da, yönetmenimizin de, oyuncularımızın da katkısıyla ortaya çok büyük ve güzel bir iş çıkardığımızı düşünüyorum. Bu da bizi çok heyecanlandırdı.—

“Bambaşka Biri” dizisine yoğun ilgi

 Binlerce sektör önderini bir araya getiren, televizyon dünyasının en büyük fuarları arasında yer alan MIPCOM 2023’ de, Bambaşka Biri dizisine Ortadoğu başta olmak üzere İspanya, Macaristan, Sırbistan, Gürcistan gibi ülkelerden yoğun ilgi olduğu ve 12 ülkeyle halen sözleşme imzalama sürecinde olunduğu bilgisi paylaşıldı.  Ayrıca Latin Amerika ve AsyaPasifik bölgesinden de yayıncıların radarına girmesi sebebiyle dizinin toplamda en az 100 ülkeye satışının gerçekleştirilmesi planlanıyor.  Burak Deniz’in, Türkiye’nin en ünlü haber spikerlerinden Kenan Öztürk karakterine, Hande Erçel’in ise dişli, gözü pek savcı Leyla karakterine hayat verdiği dizi “Bambaşka Biri” yakın zamanda  birçok ülkede yayın hayatına başlayacak.

Editör: Cenker Tezel