Silmo Award İstanbul ödül töreni önceki akşam Çırağan Palace Kempinski’de gerçekleşti.  Gökhan Şahinler ve Banu Baran’ın ev sahipliğinde gerçekleşen gecede fuara katılım gösteren markalara 5 kategori ve alt başlıkları ile birlikte toplam 8 ödül verildi.

Son zamanların en popüler ve başarılı şarkıcılarından Alya, fuarın proje yönetmeni olan babası Gökhan Şahinler’in davetinde sahne performansıyla hafızalardan silinmeyecek bir geceye imza attı. Zarafetiyle göz kamaştıran Alya, siyah straplez derin yırtmaçlı elbisesiyle hem göze hem kulağa hitap etti. Gecede Şifanur Gül, Berk Bakioğlu, Burcu Şendir, Can Helvacıoğlu, Doğuş Cabakçor, Buğra Balkaya, Mina Ceran, Nazife Özcan, Zeynep Soylu, İpek Görmüş, Büşra & Berk Nezioğluları gibi seçkin konuklar göze çarptı.

Şahinler, “Güzel bir gün, çok mutluyuz. Fuarımızın 10. yıldönümü Cumhuriyetimizin 100. yılına denk gelmesi bizim için ayrıca gurur meselesi. Sevgili kızım da bu gecede bizi yalnız bırakmadı” diye konuştu.

BABAMİN GECESİNDE SAHNEDE OLMAKTAN GURURLUYUM

Son dönemde yıldızı parlayan güzel şarkıcı, “Bir kız çocuğu olarak babamın gecesinde sahne alacak olmaktan inanılmaz gururluyum. Ben onlardan daha heyecanlı olabilirim.  İlk defa işbirliği yapıyoruz. Herkes içerde beni tanıdığından dolayı diğer sahnelerime göre bir tık daha heyecanlı ve gerginim” ifadeleriyle duygularını dile getirdi. Repertuarıyla ilgili ise, “Yüksek tempolardan sonra gecenin sonunda arabeske doğru kaydığımız bir gece olacak” dedi.

Burcu Şendir, Can Helvacıoğlu

SİNAN AKÇIL’DAN ŞARKI ALDIM

Adamlar günü teklifi Adamlar günü teklifi

Yeni projesini de paylaşan genç şarkıcı, “Sinan Akçıl’dan şarkı aldım. Allah izin verirse 1 ay sonra çıkacak onun heyecanı var. Kasım ayı da çok yoğun geçiyor. Konser maratonuna devam ediyoruz. Hiç uyumadan yemek yemeden günü geçirdiğim bir dönemdeyim” dedi.

BENİMDE KAŞEM KONUŞULUYORDUR

Yılbaşında sanatçıların aldığı astronomik sahne fiyatı sorulunca Alya, “Benim kaşem de konuşuluyordur. A Plus sanatçılar için ne deniyorsa ondan daha fazlası olduğunu düşünüyorum. Herkesin kendi takdiri, kendi marka değeri. Bana bir şey söylemek düşmez” diyerek cevap verdi.

Fuar Proje Yönetmeni Banu Baran ise,  “Böyle güzel bir gecede tüm iş ortaklarımızla birlikte olduğumuz için çok mutluyum” dedi.

Şifanur Gül, Berk Bakioğlu

Silmo Award İstanbul etkinliğinin kökleri, 30 yıldan bu yana 300’den fazla şirketin yaratıcılığını ve sektörün gelişimini artıran, Silmo Paris’in gerçekleştirdiği sektörün dünya çapındaki en büyük ödül töreni olan Silmo d’Or’a dayanmaktadır. Silmo İstanbul Optik Fuarındaki katılımcılar arasında gerçekleşen Silmo Award İstanbul, 2023 yılında 5 kategori ve alt başlıkları ile birlikte toplam 8 dalda ödüllendirldi. Kategori başlıklarına göre aday olan ve kazanan firma/marka/ürünler, 4 gün boyunca 7. salonda bulunan “Silmo Award İstanbul” alanında sergilendi.

Editör: Cenker Tezel