Türk Böbrek Vakfı’nın ev sahipliğinde, Yeşilyurt Spor Kulübü tenis üyelerinin de katıldığı turnuva, TBV Başkanı Timur Erk, Türkiye Tüm Yaş Grupları Tenis Şampiyonu olan Milli Tenisçi  Haluk Akkoyun, Milli Tenisçi Can Akkoyun ve Eylem Şenkal’ın katıldığı ‘Şöhretler Maçı’ ile açıldı.   

TBV BAŞKANI TİMUR ERK: “TURNUVANIN KAZANANI CUMHURİYETTİR”

Turnuvanın açılışı nedeniyle düzenlenen gösteri maçı sonrasında söz alan TBV Başkanı Timur Erk; “Cumhuriyet denilince ilk aklıma gelen Atatürk’tür. Atatürk, çağdaş, laik, demokratik Cumhuriyet, sosyal hukuk devletini kuran baş tacımızdır. Bizim önderimizdir, onun izinden gidiyoruz. Düzenlediğimiz tenis turnuvası da 100. Yılı en iyi şekilde kutlamayı amaçlamaktadır. Yeşilyurt spor kulübü veteranları ve tenisçileri ile kutladığımız turnuvanın kazananı Cumhuriyettir”

EYLEM ŞENKAL - HALUK AKKOYUN - CAN AKKOYUN - TİMUR ERK

Turnuvaya katılan isimlerden olan Eylem Şenkal; “Cumhuriyet yönetim biçimleri içerisinde kadınlar için en adil olanıdır. Atatürk sayesinde bugün burada olduğumu söyleyebilirim. Voleybol Milli Takımımızın başarısı, ülkemizin tanıtımına yaptıkları katkı bunun en güzel örneğidir. Mustafa Kemal Atatürk’e büyük bir şükran duyuyorum. Büyük bir coşkuyla kutluyorum, kurtuluş Cumhuriyette” dedi.

Söz alan Milli Tenisçi Haluk Akkoyun ise; “İnşallah bu turnuvada kazanan ve hep kazanan cumhuriyet olur. Cumhuriyetimizi yüzlerce seneler kutlamaya devam ederiz. İnşallah bizim çocuklarımız da  gençlerimiz de cumhuriyetimizin kıymetini bilirler ve Atamızın yolundan giderler” dedi.  

Cumhuriyetimizin 100. Yılı nedeniyle düzenlenen turnuvanın görseli ise dünyaca ünlü ödüllü tasarımcı ve illüstratör Robin Yayla tarafından hazırlandı.

Cumhuriyetimizin 100. Doğum Gününü kutladığımız 29 Ekim günü de devam edecek  maçlar; kadınlar double, erkekler double ve karışık çiftler  olmak üzere 3 ana kategoride tek set eleme usulü oynanacak. Turnuva, ikinci günün akşamında gerçekleştirilecek kupa töreni ve Cumhuriyet kutlaması ile sona erecek. 

Editör: Cenker Tezel