Cadı vizyona hazırlanıyor Cadı vizyona hazırlanıyor

O3 Medya ve Double A Productions’ın üstlendiği “To My Son/Oğluma” filminin dünya prömiyeri, 3 Aralık’ta “Red Sea International Film Festival”da (Uluslararası Kızıldeniz Film Festivali) yapılacak. Gösterim öncesinde yapılan anlaşmayla, “To My Son/Oğluma”nın dağıtımını, dünyanın en büyük dağıtım şirketlerinden olan AGC Studios’un üstlendiği açıklandı.Türkiye’de gişe rekorları kıran Babam ve Oğlum filminden esinlenerek çekilen “To My Son/Oğluma”nın yapımcılığını Saner Ayar, Irmak Yazım ve Tolga İşmen üstleniyor. Film, 12 yıldır görmedikleri oğullarının ani dönüşüyle kargaşaya sürüklenen bir ailenin hikâyesini anlatıyor. 

Fikrigün Film’in de yapımına katkısı bulunan “To My Son/Oğluma”nın başrolünde Tunuslu ünlü aktör Dhafer L’Abidine’nin yanı sıra Suudi oyuncular Ibrahim Al Hassaoui, Summer Shesha, Ida Alkusay, Khairia Nazmi ve Sarah Alyafei yer alıyor. Dizide ayrıca Ürdünlü oyuncu Adam Abu Sakha, İngiliz oyuncu Emilia Fox ve Lübnanlı yeni oyuncu Adam Zahr da rol alıyor. 

Filmin yönetmenliğini de yapan başrol oyuncusu L’Abidine ve O3 Medya, daha önce Arous Beirut (Beyrutlu Gelin) dizisinde de birlikte çalışmışlardı.

“ATATÜRK” filminin de yapımcısı olan Saner Ayar anlaşma hakkında şunları söyledi: “Türk dizi ve sinema sektörü, dünyaya ihraç ettiği yapımlarla başarısını her geçen gün daha da yukarılara taşıyor. O nedenle AGC Studios ile yaptığımız bu anlaşmayı sektörümüz adına çok önemli ve teşvik edici buluyorum. Türk yapımı dizi ve filmlerimizle dünyaya ulaşmaya devam ediyoruz.” 

Editör: Cenker Tezel