Range Rover House proje ortakları Muse Contemporary Sanat Galerisi kurucusu ve Art Curation by Range Rover sergisi küratörü Ayşe Pınar Akalın, Gurme Oğul Türkkan, Şef Carlo Bernardini ve Mentör -Yoga Gurusu Zeyneb Uras etkinlikler süresince davete katılan Ali-Banu Alp, Aysel Akçay, Begüm Kütük ,Işıl- Rüştü Reçber, Çiğdem Erkman, İpek Develi, Dr. Jan Klod- Şale Kayuka, Ali- Nazlı Sunal, Meral Muhayeş, Dr. Alp Nuhoğlu, Hakan- Ayşegül Kodal, Nergis Pekuysal, Seçkin Pirim, Ebru Döşekçi, Semih – Özge Sander, Şule- Özalp Argüder, Gizem-Barış Çağdaş, Sarp-Eda Evliyagil, gibi misafirleri ile yakından ilgilendi. 

Dr.Jan Klod- Şale Kayuka, Eda- Cem Uluçelebi.


Alanında uzman isimler, markanın dünyasını ve kendine özgü modern lüks felsefesini derinlemesine sundu. Borusan Otomotiv, Bodrum’un büyüleyici Cennet Koyu’ndaki Villa Maçakızı’nda, misafirlerine derin ve kişiselleştirilmiş deneyimler yaşattı.

Duru Karabacak-Burcu Şendir

Yoga gurusu ve mentor Zeyneb Uras’ın Yoga ve Farkındalık eğitimi ile başlayan programda misafirler, anda kalıp ruh-beden dengesi üzerine derinlemesine bir yoga çalışması yaşadılar. Program, dünyaca ünlü İtalyan şef Carlo Bernardini ve yerel ekosistemlerin özelliklerini korumayı teşvik eden Slow Food Bodrum işbirliği ile ‘’Local Taste Lab’’ ismi verilen özel bir deneyimle devam etti. Viski çanağı koruyuculuğu (Keepers of the Quaich) ünvanı ile onurlandırılan Oğul Türkkan’ın Gustolu Yaşam Sohbetleri kapsamında hazırladığı viski ve puro eşleşme deneyimi katılımcılara keyifli anlar sundu.

Dilara Apa,Carlo Bernardi,Oya Emel,Güler Çolakoğlu,Dilara Altuncu


Range Rover House buluşmaları kapsamında; Muse Contemporary’nin kurucusu Ayşe Pınar Akalın’ın küratörlüğünde düzenlenen ve Range Rover’ın Modern Lüks kodlarını stilize eden “Art Curation by Range Rover” sergisi, 6 sanatçının özgün eserleri ile sanat severlerle buluştu. Akşam saatlerinde DJ ve Jazz performansları ile renklenen davette misafirler keyifli anlar yaşadı. Local Taste Lab By Carlo Bernardini – Slowfood Bodrum İşbirliği ile Mevsimsel ve yerel lezzetler, Slow Food Bodrum iş birliğinde Local Taste Lab konsepti ile ünlü şef Carlo Bernardini tarafından hazırlandı. Muğla bölgesine ait mevsimsel ve geleneksel lezzetleri desteklemek ve yerel olanı korumak amacıyla iyi, temiz ve adil gıdaya adanmış dünyanın en büyük gıda hareketlerinden biri olan Slowfood’un Bodrum organizasyonu işbirliğinde hayata geçirilen konsept kapsamında bölgenin özellikle kadın çiftçilerin emekleri ile hazırlanmış; Milas Memecik zeytini ve karakılçık bazlaması, Bal Bademli Karya inciri ile Çömlekçi köyünden taze peynir, Fesleğen yağlı soğuk Göce tarhanası çorbası, Deniz Fasulyesi-Enginar, Kalamar Yumurtaları, Mor Biber ve Satsuma Aioli, Ahtapotlu Gambilya fava, Keçiboynuzu (Harup) pekmezli dondurma gibi Muğla bölgesine özel içerikler Şef Carlo Bernardini yorumlaması ile konuklarla buluştu. Bodrum haritası şeklinde özel olarak hazırlanan sunum masasında, köylere özgü ürünlerle yaratılan tabaklar şefin anlatımıyla konuklara sunuldu.

Editör: Cenker Tezel