İki saat boyunca aralıksız güçlü bir performans sergileyen Ari Barokas’a sahnede albümde de çalan ekibi eşlik etti.’80 yıllık yolu biraz düşünek’ şarkısıyla açılışı yapan Barokas, ’Gizli Gizli’, ‘Yolcu’, ‘Şife İstemem Balından’, ‘Felekten Saadet Çalınmaz’ gibi şarkılarını izlemeye gelenlerin alkışları ve eşlikleri ile seslendirdi.

Yeni albüm turnesi için Ari Barokas, Mart ayında İzmir, Bursa, Ankara, Antalya gibi şehirlerde sevenleri ile buluşmaya hazırlanıyor.

4'ü türkü 4'ü şarkı  olmak üzere 8 eserin yer aldığı Başkan Müzik etiketli ‘Bu Toprak Senin’ albümünün prodüktörlüğünü Ari Barokas üstlendi. Albümden dinleyici ile buluşan ilk tekli ‘Felekten Saadet Çalınmaz’ oldu. Nesimi Çimen, Özdemir Erdoğan, Fikret Kızılok, Neşet Ertaş, Tayfun Karatekin, Mahzuni Şerif, Hasan Hasgüler ve Aşık Veysel’in eserlerinin yer aldığı albümdeki tüm düzenlemeler Ari Barokas imzasını taşıyor.

‘Bu Toprak Senin’ albümünde ilk albümünde de olduğu gibi Ari Barokas’a akustik gitarda Utku İnan, kontrbasta Ekin Bilgin, davulda Mehmet Demirdelen; geri vokallerde ise Gülin Kılıçay ve Güler Tuncer eşlik ediyor.

Editör: Cenker Tezel