Yapımını SugarWorkz-TAFF Pictures’ın üstlendiği, yönetmenliğini Murat Şeker’in yaptığı,  sinemanın en çok beğenilen film serilerinden ‘Çakallarla Dans’ 6.filmiyle bekleneni gerçekleştirdi. Box Office Türkiye verilerine göre, ‘Çakallarla Dans 6’ vizyona girdiği hafta sonu 196 bin 658 kişi tarafından izlenerek sezonun en iyi gişe açılış rakamına ulaşırken yılın en iyi komedi filmi açılışına da imza attı. ‘Çakallarla Dans 6’, ‘Bergen’ filminden sonra yılın en iyi açılışını yapan yerli film oldu.

Filmin yönetmeni Murat Şeker ‘Hem biz hem sinemacılar hafta sonu yaşanan ‘kapalı gişe’ salonları çok özlemiştik. Ne mutlu bize ki ekonomik kriz ortamında bile seyircilerimiz ‘Çakallarla Dans 6’ için salonları doldurdular. Herkese çok teşekkürler’ diyerek gişe başarısıyla ilgili duygularını dile getirdi ve ‘Çakallar’ seyircisine teşekkürlerini iletti.

SEYİRCİLİ GÖSTERİMLERE BÜYÜK İLGİ

‘Çakallarla Dans 6’ ekibi filmin vizyona girmesiyle birlikte tüm Türkiye’de seyircili gösterimlerine başladı. Bursa’da yapılan seyircili gösterimin ardından İstanbul’da seyirci buluşmalarına devam eden ekip yoğun ilgi gördü. Sinemaları dolduran ‘Çakallarla Dans’ hayranları salonlardan kahkaha ve neşe içinde ayrıldı. ‘Çakallarla Dans 6’ böylelikle aylardır seyirciye hasret kalan sinemalara da can suyu oldu.

Serinin altıncı filmin ‘Çakallar’ın vize ile imtihanını ve Yunan adası Kos’ta yaşadıkları kahkaha yüklü macerayı konu alıyor. ‘Çakallarla Dans 6’nın senaryosunda tüm seride olduğu gibi Murat Şeker ve Ali Tanrıverdi imzası var.

Editör: Cenker Tezel