Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen, gelecek 100 yıla, yeni hedeflere ve başarılara adım atılan ve Eyüp Sabri Tuncer’in asırlık yolculuklarına özel olarak hazırlanan ‘’Yüzyıllık Buluşma’’  gala gecesinde; devlet protokolünden bakan, vali, milletvekili yanı sıra ekonomi, cemiyet ve iş dünyasından isimler, basın mensupları, Yüzyıllık Markalar Derneği üyeleri, Türkiye Binicilik Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri ve federe binicilik kulüpleri ve Eyüp Sabri Tuncer’in çok sayıda firma çalışanının aralarında bulunduğu 2000’e yakın davetli katıldı.

İkonik söyleşiler kitabı İkonik söyleşiler kitabı

Pelin, Engin, Funda, Melis, Eyüp Sabri Tuncer

‘’Yüzyıllık Buluşma’’ gala gecesinde; Eyüp Sabri Tuncer’in Bosna’dan İnegöl’e gelişiyle başlayan marka hikayesini, ünlü oyuncu ve seslendirme sanatçısı Toprak Sergen tiyatral ve edebi bir sunumla ele aldı. Eyüp Sabri Tuncer’in 1923 yılından bugüne kadar olan hikayesi, 100 yıllık bir zaman tünelindeymiş gibi davetliler unutulmaz anlar yaşadı.

Geceye opera sanatçısı/yapımcı Oğuz Sırmalı, şef Murat Cem Orhan önderliğindeki 50 kişilik senfoni orkestrası, solistler Zeynep Halvaşi ve Ufuk Toker, baş balerin İlke Kodal ve aynı zamanda Eyüp Sabri Tuncer’in dördüncü kuşak torunu Devlet Opera ve Bale Sanatçısı Berin Kocabaşoğlu ve çok sayıda dansçı eşlik etti. 

13 şarkı ve 7 bale dans gösterisinin yer aldığı “Yüzyıllık Buluşma’’ gala gecesi ile Eyüp Sabri Tuncer 100 yıllık hikayesini taçlandırırken, kapanış konuşması Eyüp Sabri Tuncer Yönetim Kurulu Başkanı ve bir önceki dönem Yüzyıllık Markalar Derneği’nin Başkanlığını yürüten Engin Tuncer tarafından gerçekleştirildi.

Ceysu ve Burak Öztarhan

Kasım ayında derneğin Sultanahmet’teki Hafızaevi Müzesi’nde açacakları serginin müjdesini veren Tuncer, markanın 100.yılı ve bu özel Yüzyıllık Buluşma gecesi ile ilgili olarak konuşmasına şöyle devam etti: “Cumhuriyet’in kuruluşuna şahitlik eden, Cumhuriyet ile yaşıt bir markayız. Başarı öykümüz kadar 100 yıldır kullanıcılarımıza güven inşa etmeye devam ediyoruz.  Bizim için ürettiğimiz bir ürünü satmaktan daha fazlası, değerlerimiz ve o değerlerimizin paradan, menfaatlerden, şahsi hırslardan ve maddi beklentilerimizin çok önünde olması. Bu değerlerimiz doğrultusunda, Cumhuriyet’in izinde unutulmaz bir 100 yıllık hikâye yazdık. Şimdi onurla hem ülkemiz adına hem Eyüp Sabri Tuncer olarak İkinci Yüzyıl’a başlıyoruz.”  

Editör: Cenker Tezel