ARKEOLOJİ MÜZESİ’NDE BULUŞTULAR 
 

Ünlü sanat ve tarih yazarı Serda Büyükkoyuncu’nun muhteşem anlatımıyla gerçekleştirilen bu tarih ve kültür dolu geziye Başarım Sensin Derneği Başkanı Şule Argüder, Figen Kıral, Meral Kosif, Sengül Hashas, Özge Sander, Çiğdem Hitay, Merve Gümüşyazıcı ve ünlü tarihçi ve seyahat yazarı Saffet Emre Tonguç gibi isimler katıldı.

Üniversite öğrencilerine burs yardımında bulunan ve kariyer planlarında öğrencilere destek olan Başarım Sensin Derneği, muhteşem bir tarih ve kültür gezisine imza attı. Gönül çatısı altındaki üniversite öğrencilerinin eğitim burslarına katkı sağlamak amacıyla İstanbul Arkeoloji Müzesi’nde gerçekleştirilen geziye iş, sanat ve cemiyet hayatının birçok ünlü ismi katıldı. Ünlü sanat ve tarih yazarı Serda Büyükkoyuncu’nun muhteşem anlatımıyla gerçekleştirilen bu tarih ve kültür gezisine Başarım Sensin Derneği Başkanı Şule Argüder, Figen Kıral, Çiğdem Hitay, Özge Sander, Meral Kosif, Sengül Hashas ve ünlü tarihçi ve seyahat yazarı Saffet Emre Tonguç gibi isimler katıldı.

Başarım Sensin Derneği Başkanı Şule Argüder ve dernek yönetim kurulu üyelerinin ev sahipliği yaptığı gezinin geliri, derneğin bünyesinde burs alan üniversite öğrencilerinin eğitim fonuna aktarılacak.

Türkiye’nin müze olarak inşa edilen en eski binası olan İstanbul Arkeoloji Müzesi, dünyanın en büyük müzeleri arasına yer alıyor. Yaklaşık bir milyon esere sahip olan müzede, Balkanlar, Anadolu, Afrika, Mezopotamya, Afganistan, Arap Yarımadası gibi Osmanlı sınırları içerisinde yer almış medeniyetlerden çeşitli eserler bulunuyor. 

Editör: Cenker Tezel