Ankara’nın Aydınlıkevler semtinde geçen hikaye, ilk kez Ankara’da Ankaralı seyirci ile buluştu.

Ankara, Aydınlıkevler’i büyük bir sevgi ve coşku ile kucakladı. Congresium’da iki gece üst üste sahnelenen oyunu 6 bini aşkın seyirci dakikalarca ayakta alkışlayarak izledi. Ankaralılar tarafından çok beğenilen ‘Aydınlıkevler’, hem duygusal anlar yaşattı hem de kahkahaya boğuldu.  

‘AYDINLIKEVLER’ EKİBİ ANKARA’DA AYDINLIKEVLER SEMTİNİ ZİYARET ETTİ, 

OYUNDA BAHSEDİLEN ‘DUVAR’IN ARKASINA GEÇTİ

70’li yılların atmosferi ile soğuk Ankara gecelerine bir yolculuğa çıkaran ‘Aydınlıkevler’in oyuncuları, Ankara turnesinde oyunun geçtiği ‘Aydınlıkevler’ semtini ziyaret etti. Demet Akbağ ve tüm oyuncu kadrosu hikayedeki mahalleye, tam da duvarın olduğu noktaya gittiler. Şu anda Ankara halkına açık bir park olan alana giden oyuncular ‘duvar’ın diğer tarafına geçmiş oldu. 

Mahallenin 23 yıllık muhtarı Şenol Öz, ekibe eşlik edip parkın detaylarını ve geçmişini aktardı. ‘Aydınlıkevler’ ekibi duygusal anlar yaşarken, Ankara’da bulunmaktan dolayı mutluluklarını dile getirdi. 

Demet Akbağ, Salih Bademci, Burak Dakak, Sinem Ünsal, Sevda Baş, Nebi Tolga Yılmaz, Barkın Sarp, Ömer Güneş, Caner Alkaya, Kiraz Tosun 28 kez sahneledikleri hikayenin gerçek mekanında objektiflere birlikte poz verdiler. Oyuncular önce artık duvarın yerinde olan Altın Park’ın yemyeşil kapısında objektife gülümsediler sonra da uzun süre önce hem Aydınlıkevler’in hem Ankara’nın kullanımına açılan duvarın öte tarafındaki parka geçtiler. 

Yönetmenliğini Serdar Biliş’in proje yapımcılığını Nisan Ceren Özerten’in üstlendiği, Cem Yılmazer imzalı sahne tasarımı ve Tuluğ Tırpan’ın orijinal bestelerinin yanı sıra Mustafa Olgan’ın canlı müzikleri ile de beğeni toplayan ‘Aydınlıkevler’ sezon boyunca İstanbul ve çeşitli illerde sahnelenmeye devam edecek.

SONRAKİ OYUN TARİHLERİ

07 Kasım -  Maximum Uniq Hall

18 Kasım -  Maximum Uniq Hall

25 Kasım -  Maximum Uniq Hall

04 Aralık -  Maximum Uniq Hall

23 Aralık -  Maximum Uniq Hall

Editör: Cenker Tezel